RN731JTTD3652D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3652D25
Description
RES 36.5K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Resistance :
36.5kOhm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3652D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3652D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 36.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C