RN731JTTD3652B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3652B05
Description
RES 36.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
36.5kOhm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3652B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3652B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 36.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C