RN731JTTD3652A10
Mfr.Part #
RN731JTTD3652A10
Description
RES 36.5K OHM 0.05% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
36.5kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C