RN731JTTD3651F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3651F100
Description
RES 3.65K OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.65kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD3651F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3651F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C