RN731JTTD3651D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3651D25
Description
RES 3.65K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.65kOhm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount :
yes
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
2
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3651D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3651D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C