RN731JTTD3651D10
Mfr.Part #
RN731JTTD3651D10
Description
RES 3.65K OHM 0.5% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.65kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3651D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3651D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C