RN731JTTD3651C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3651C25
Description
RES 3.65K OHM 0.25% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.65kOhm
yes
JESD-609 Code :
e3
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3651C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3651C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C