RN731JTTD3651C10
Mfr.Part #
RN731JTTD3651C10
Description
RES 3.65K OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
3.65kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD3651C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3651C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C