RN731JTTD3651B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3651B50
Description
RES 3.65K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RN73
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.65kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3651B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3651B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C