RN731JTTD3651B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3651B25
Description
RES 3.65K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
800μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.65kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6mm
Datasheets
RN731JTTD3651B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3651B25
RN73 Series, Thin Film, 3.65kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C