RN731JTTD3651A25
Mfr.Part #
RN731JTTD3651A25
Description
RES 3.65K OHM 0.05% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
3.65kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RN731JTTD3651A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3651A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C