RN731JTTD3650F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3650F25
Description
RES 365 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Resistance :
365ohm
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V