RN731JTTD3650D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3650D100
Description
RES 365 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
365ohm
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3650D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3650D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 365Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C