RN731JTTD3650B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3650B25
Description
RES 365 OHM 0.1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
e3
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Resistance :
365ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3650B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3650B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 365Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C