RN731JTTD3612F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3612F25
Description
RES 36.1K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Resistance :
36.1kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD3612F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3612F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 36.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C