RN731JTTD3612D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3612D25
Description
RES 36.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Resistant
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Resistance :
36.1kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3612D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3612D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 36.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C