RN731JTTD3611F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3611F25
Description
RES 3.61K OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
yes
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.61kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD3611F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3611F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.61kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C