RN731JTTD3611F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3611F100
Description
RES 3.61K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.61kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD3611F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3611F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.61kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C