RN731JTTD3611D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3611D25
Description
RES 3.61K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.61kOhm
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD3611D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3611D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.61kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C