RN731JTTD3611C50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD3611C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.61K OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RN73
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
3.61kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V