RN731JTTD3610F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3610F10
Description
RES 361 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
361Ohm
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W