RN731JTTD3610C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3610C25
Description
RES 361 OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
361Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3610C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3610C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 361Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C