RN731JTTD3610B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3610B25
Description
RES 361 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
361Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW