RN731JTTD3603F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3603F100
Description
RES 360K OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
360kOhm
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3603F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3603F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 360kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C