RN731JTTD3603D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3603D100
Description
RES 360K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
360kOhm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
2
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W