RN731JTTD3603B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3603B25
Description
RES 360K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Resistance :
360kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3603B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3603B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 360kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C