RN731JTTD3602C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3602C25
Description
RES 36K OHM 0.25% 1/16W 0603
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
36kOhm
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
RN731JTTD3602C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3602C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 36kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C