RN731JTTD3602A25
Mfr.Part #
RN731JTTD3602A25
Description
RES 36K OHM 0.05% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
75V
Resistance :
36kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm