RN731JTTD3601F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3601F25
Description
RES 3.6K OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.6kOhm
yes
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3601F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3601F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C