RN731JTTD3601B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3601B50
Description
RES 3.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
3.6kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3601B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3601B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C