RN731JTTD3601B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3601B25
Description
RES 3.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
yes
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.6kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD3601B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3601B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C