RN731JTTD3601B10
Mfr.Part #
RN731JTTD3601B10
Description
RES 3.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.6kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3601B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3601B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C