RN731JTTD3600F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3600F25
Description
RES 360 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
360Ohm
Datasheets
RN731JTTD3600F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3600F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 360Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C