RN731JTTD3600F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3600F100
Description
RES 360 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Resistance :
360Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
RN731JTTD3600F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3600F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 360Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C