RN731JTTD3600B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3600B25
Description
RES 360 OHM 0.1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Resistance :
360Ohm
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3600B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3600B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 360Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C