RN731JTTD35R7F50
Mfr.Part #
RN731JTTD35R7F50
Description
RES 35.7 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Resistance :
35.7Ohm
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD35R7F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD35R7F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C