RN731JTTD35R7F25
Mfr.Part #
RN731JTTD35R7F25
Description
RES 35.7 OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
35.7Ohm
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD35R7F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD35R7F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C