RN731JTTD35R7D25
Mfr.Part #
RN731JTTD35R7D25
Description
RES 35.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
35.7Ohm
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD35R7D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD35R7D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C