RN731JTTD35R7D100
Mfr.Part #
RN731JTTD35R7D100
Description
RES 35.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Resistance :
35.7Ohm
WRAPAROUND
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD35R7D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD35R7D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C