RN731JTTD35R2F50
Mfr.Part #
RN731JTTD35R2F50
Description
RES 35.2 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
35.2Ohm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD35R2F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD35R2F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C