RN731JTTD35R2F25
Mfr.Part #
RN731JTTD35R2F25
Description
RES 35.2 OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
35.2Ohm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
e3
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD35R2F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD35R2F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C