RN731JTTD3573F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3573F25
Description
RES 357K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Resistance :
357kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD3573F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3573F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 357kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C