RN731JTTD3573F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3573F100
Description
RES 357K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
RN73
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
357kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD3573F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3573F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 357kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C