RN731JTTD3573D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3573D100
Description
RES 357K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
RN73
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
357kOhm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD3573D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3573D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 357kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C