RN731JTTD3573B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3573B25
Description
RES 357K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
357kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount
Case Code (Metric) :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3573B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3573B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 357kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C