RN731JTTD3572F25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD3572F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 35.7K OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%