RN731JTTD3572D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3572D25
Description
RES 35.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
e3
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
35.7kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3572D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3572D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C