RN731JTTD3572D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3572D100
Description
RES 35.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
35.7kOhm
Datasheets
RN731JTTD3572D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3572D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C