RN731JTTD3572B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3572B25
Description
RES 35.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
35.7kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
yes
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3572B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3572B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C