RN731JTTD3571F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3571F25
Description
RES 3.57K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.57kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
2
Datasheets
RN731JTTD3571F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3571F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C